смт. Лівадія, Лівадійський палац-музей
Лiвадiя, вул. Батурина, 44-а
Детальніше:

Період ведення робіт 2012 рік.

  Колишня південна резиденція російського імператора, розташована на березі Чорного моря в селищі Лівадія Ялтинського регіону Криму в трьох кілометрах від міста Ялти. У 1911 році, за проектом ялтинського архітектора Миколи Петровича Краснова, для імператора Миколи II був побудований новий Білий палац.
 У 1925 році в колишньому царському палаці був відкритий санаторій для селян, в 1931 році перетворений в кліматичний лікувальний комбінат. З 04 по 11 лютого 1945 року в Лівадійському палаці проходила Ялтинська конференція керівників трьох союзних держав - СРСР, США і Великобританії (Й. В. Сталін, Ф. Д. Рузвельт, У. Черчілль), а також проживала американська делегація на чолі з президентом Ф. Д. Рузвельтом. 
  У 1993 році Лівадійський палац отримав статус музею.

  Реставраційні роботи по східному фасаду, парадному входу та Італійському дворику.

  Проведено роботи по реставрації та відтворенню:

- віконних і дверних заповнень з деревини твердих порід (з антисептуванням, поліруванням і покриттям лаками);
- кам'яної кладки стін (з ручним розчищенням, реставрацією зруйнованих ділянок каменю шляхом влаштування вставок, антисептуванням поверхні каменя, реставрацією поверхні мастикою, зміцненням і гідрофобізацією каменю спецрозчинами);
- гранітної підлоги і баз колон;
- мармурових підлог, сходів, лавок, обрамлень дверей, арок, колон, елементів парадного входу (з розчищенням, реставрацією каменю мастикою, поліруванням і флюатіруванням);
- баллюстрад (з виготовленням моделей, форм, відливанням деталей), покриттів балконів;
- баз і капітелей колон з каменю;
- мідних ринв, покриттів настінних звiсів і жолобів з оцинкованої сталі;
- металевих огорож, решіток;
- ліхтарів із кольорових металів із заміною скла.

  Проведена заміна окремих плит в мармуровому облицюванні підлог Італійського дворика, реставрація радіальних доріжок з діориту, мармурового фонтана, авторської мозаїки, зміцнення розшарування кам'яної кладки шляхом ін'єктування, реставрація та відтворення склепінь галереї Італійського дворика.

Знаходження
Лiвадiя, вул. Батурина, 44-а